Trening EMS dla kobiet po ciąży, szybki powrót do formy.
- Łukasz Olczak
- 22 lut 2022
- 2 minut(y) czytania
Często dostajemy zapytania od młodych mam, czy trening EMS jest wskazany dla kobiet po ciąży? Kiedy można zacząć ćwiczyć, oraz jakie są efekty treningu elektrostymulacji po ciąży.
Powrót do formy. To, co zaprząta wszystkim przyszłym oraz obecnym mamą najczęściej głowę. Nic w tym dziwnego, przecież każdy z nas chce się czuć jak najlepiej w swoim ciele, mieć wymarzoną sylwetkę oraz cieszyć się sprawnością.
W okresie ciąży ciało każdej kobiety się zmienia. Oprócz widocznego przyrostu masy ciała, pod wpływem rosnącego brzucha zmienia się również cała statyka ciała kobiety. Dochodzi do zmian ustawienia kręgosłupa, miednicy i stawów. Po urodzeniu dziecka najczęściej wiele kobiet przybiera na wadzę, traci elastyczność skóry oraz boryka się rozciągniętymi mięśniami brzucha, co prowadzić może do rozstępu mięśni.
Powrót do figury i kondycji sprzed ciąży jest dla każdej kobiety wyzwaniem. Proces regeneracji może potrwać od 6 do 12 miesięcy. Na wygląd brzucha po porodzie ma wpływ nie tylko to, co kobieta robi w okresie połogu i później, ale również, w jakiej formie były jej mięśnie przed zajściem w ciążę.
Szybka poprawa sylwetki oraz wzmocnienie mięśni treningiem EMS.
Trening EMS z wykorzystaniem elektrosymulacji mięśni jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów poprawiających sylwetkę oraz jędrność skóry na brzuchu młodej mamy. Podczas treningu stosowana jest specjalna kamizelka wyposażona w elektrody stymulująca mięśnie bezpiecznym impulsem elektrycznym o niskiej częstotliwości. Trening EMS pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, stymuluje mięśnie do pracy oraz wpływa na procesy regeneracyjne skóry, pobudzając krążenie krwi i limfy. Ważnym aspektem treningu EMS jest to, że nie obciąża stawów, aktywizuje zarówno mięśnie powierzchowne, jak i głębokie oraz wpływa na stabilizację sylwetki a ponadto trwa 20 min raz w tygodniu.
Efekty treningu EMS po ciąży.
Efekty przy treningach EMS widoczne są już po 3 miesiącach (przyjmując 20 minutowe sesje raz w tygodniu):
Utrata zbędnych kilogramów, na treningu EMS (spalamy do 650 kcal)!
Szybsze wzmocnienie mięśni brzucha za pomocą elektrostymulacji połączonej z tradycyjnymi ćwiczeniami, zarówno po tradycyjnym porodzie jak i po cesarskim cięciu.
Wzmocnienie mięśni głębokich.
Wzmocnienie mięśni dna miednicy, przez które wiele kobiet po porodzie ma problemy z nietrzymaniem moczu.
Skutecznie napina skórę oraz likwiduje cellulit, dzięki czemu skóra szybko wraca do pełnego napięcia.
Wzmocnienie mięśni pleców oraz poprawa postawy.
Lepsze samopoczucie i więcej energii.
Trening EMS a karmienie piersią.
Tak naprawdę nie ma oficjalnych badań, co do takiej formy aktywności ruchowej w czasie laktacji. W praktyce na trening EMS mogą przychodzić mamy karmiące piersią, gdzie podczas ćwiczeń wyłączane są elektrody na piersiach, przez co ta okolica ciała nie podlega stymulacji. Proces laktacji nie jest zaburzany, a panie nie muszą rezygnować z atrakcyjnych treningów EMS.
Po jakim czasie od porodu można zacząć treningi EMS?
Jest to kwestia bardzo indywidualna. Zależy ona od kondycji zdrowotnej młodej mamy oraz rodzaju porodu. Zazwyczaj jest to okres od 6 tygodni po porodzie przy porodzie naturalnym. Zalecana jest również konsultacja u lekarza przed rozpoczęciem treningów. Po cesarskim cięciu okres jest wydłużony do momentu zrośnięcia się tkanek mięśniowych.
Podsumowując, metoda treningu EMS jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet po porodzie, które chcą szybko wrócić do pełnej sprawności oraz wymarzonej sylwetki. Trwa bardzo krótko bo tylko 20 min i trenujemy 1 razy w tyg. A czas dla świeżo upieczonych mam jest bardzo cenny!

Comments